"Матди тәэминат идарәсе" ДБУ җитәкчесе СТГда эшләүче автотранспорт чараларын эксплуатацияләү һәм аларга хезмәт күрсәтү буенча тренингта катнашты

2021 елның 10 декабре, җомга

«Татарстан Республикасында сыекландырылган табигый газ базарын үстерү» дәүләт ярдәмче программасы чараларын тормышка ашыру кысаларында 2021 елның 8-9 декабрендә «Матди тәэминат идарәсе " ДБУ җитәкчесе Равил Равил улы Хәбибуллин сыекландырылган табигый газда (СТГ) эшләүче автотранспорт чараларын эксплуатацияләү һәм аларга хезмәт күрсәтү буенча тренингта катнашты.

Тренингны «Татарстан Республикасының Энергия һәм ресурсларның нәтиҗәле технологияләре үзәге» ДАУ оештырды.

Тренингта сыекландырылган табигый газны мотор ягулыгы сыйфатында куллану мәсьәләләре, СТГның физик-химик үзлекләре, куркынычсызлык кагыйдәләре таләпләре, СТГда автотранспортны җитештерү һәм яңадан җиһазландыру мәсьәләләре каралды, шулай ук СТГның автозаправка станциясендә булу һәм аларны карау оештырылды, яңадан җиһазландырылган автомобильләрне карау белән практик дәресләр үткәрелде.

"Матди тәэминат идарәсе" ДБУ җитәкчесе Р.Р. Хәбибуллинга сыекландырылган табигый газда эшләүче транспорт чараларын эксплуатацияләү һәм аларга хезмәт күрсәтү буенча квалификация күтәрү турында сертификат бирелде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: